Herb miasta Tomaszów Mazowiecki      Starostwo Powiatowe Tomaszów Mazowiecki     Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim      Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi       Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Kalendarium

2008.09.06 Wieruszów

2008 – 09 – 06 Wieruszów

Dzień po powrocie z Sochaczewa grupka naszych uczestników: Bogumiła Tomczyk, Agnieszka Fijałkowska, Daniel Markowicz, Marek Pająk, Galicki Robert, Tomasz Maciejewski, Łukasz Dziuda, Damian Andryszkiewicz, Łukasz Strycharczyk wraz z opiekunami: Jerzym Sochą i Tomaszem Zaborowskim udali się na kolejne zawody sportowe, tym razem do Wieruszowa. Odbywały się tam następujące konkurencje: skok w dal, warcaby, biegi płaskie, wyciskanie sztangi, rzut piłeczką palantową.

Wieruszów 2  Wieruszów 6   Wieruszów 9  Wieruszów 16

18-22.08.2008r. Wyjazd do Karpacza

W poniedziałek 18 sierpnia 2008r. wyjechaliśmy w góry do miejscowości Karpacz. Zakwaterowanie mieliśmy w Ośrodku Wczasowym „Na Stoku”. Gdy zajechaliśmy, a były to godziny popołudniowe rozpakowaliśmy się oraz umyliśmy ręce i poszliśmy na obiadokolację. Po obiadokolacji poszliśmy na spacer zwiedzić miejscowość w której przyjdzie nam spędzić kilka kolejnych dni.

We wtorek 19 sierpnia 2008r. pojechaliśmy do Czech. Na początek zobaczyliśmy mamucią skocznię w Harachovie, a potem pojechaliśmy zwiedzić zoo w Libercu. Widzieliśmy w nim takie zwierzęta jak: żyrafy, węże, małpy, orangutany, ptaki, hipopotamy, tygrysy, jelenie, foki i było bardzo fajnie. Najbardziej mi się podobały małpy, dlatego że ładnie skakały. W drodze powrotnej Pan przewodnik opowiadał nam o Końskich Łbach. Potem pojechaliśmy do wodospadu  „Szklarki” do którego od parkingu trzeba było dojść pieszo. Droga zajęła nam około 10 minut. Po zwiedzaniu pojechaliśmy na obiadokolację bo byliśmy bardzo zmęczeni.

W środę 20 sierpnia 2008r. Po śniadaniu podjechaliśmy do miasteczka Western City. Widzieliśmy pokazy kowbojskie i zrobiłem sobie kilka zdjęć. Między innymi były różne konkurencje jak: strzelanie z łuku, pal męczarni, rzut włócznią, rzut nożem, lasso, byk. Na jednym z pokazów kowbojskich był napad na bank, pojedynek rewolwerowców  i pokaz tańców indiańskich. Było bardzo fajnie Po obejrzeniu scenariusza wsiedli my do autokaru i podjechaliśmy do Ośrodka. Potem był czas wolny do obiadokolacji.

W czwartek 21 sierpnia 2008r. Po śniadaniu pojechaliśmy do wodospadu Kamieńczyk w miejscowości Szklarska Poręba. Wodospad ten jest najwyższym wodospadem w górach Karkonoszach. Liczy on sobie 35 m. wysokości. Po obejrzeniu wodospadu Kamieńczyk pojechaliśmy do huty szkła „Leśna Huta”. W miejscu tym zobaczyliśmy jak się wykonuje wyroby szklane, co niektórzy z nas również mieli okazję spróbować, lecz praca ta nie należy wcale do najłatwiejszych. Z huty szkła pojechaliśmy do Szklarskiej Poręby kupować pamiątki. Po dokonaniu zakupów i zwiedzeniu miasta udaliśmy się w drogę do Świątyni Wang. Świątynia Wang jest to drewniany kościółek, który trafił do nas z Norwegii, a złożony jest bez użycia nawet jednego gwoździa. Zrobiłem sobie kilka zdjęć. Po zwiedzaniu pojechaliśmy do ośrodka. Potem był czas wolny do obiadokolacji. Było bardzo fajnie

W piątek 22 sierpnia 2008r.. Po śniadaniu zaczęliśmy się pakować i szykowaliśmy się do wyjazdu. Po całym wyjeździe byłem wypoczęty.

2008.09.05 Wyjazd do Sochaczewa

 

W piątek 05.09.2008r. grupa 15 uczestników (BĄK Karolina, FIJAŁKOWSKA Agnieszka, TOMCZYK Bogumiła, ANDRYSZKIEWICZ Damian, FILIPEK Piotr, FAJFER Jarosław, GAJDA Robert, GALICKI Robert, MACIEJEWSKI Tomasz, MARKOWICZ Daniel, MISTERKIEWICZ Piotr, PAJĄK Marek, SMAZA Dominik, STRYCHARCZYK Łukasz, ZALEWSKI Daniel) wraz z opiekunami pojechali na zawody sportowe do Sochaczewa. Uczestnicy brali udział w następujących konkurencjach: strzelanie z łuku, rzut oszczepem do celu, szachy, tor przeszkód, biegi płaskie, rzut piłeczką palantową. Po zakończeniu części sportowej zawodów był posiłek dla zawodników i po wszystkim wręczenie nagród. Uczestnicy wracali z zawodów w dobrych nastrojach.

Sochaczew 43Sochaczew 28Sochaczew 15     Sochaczew 25 Sochaczew 38 Sochaczew 41

Wieczerza wigilijna Warsztatów Terapii Zajęciowej i Stowarzyszenia Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych

Wieczerza wigilijna Warsztatów Terapii Zajęciowej i Stowarzyszenia Rodzin Dzieci i Osób NiepełnosprawnychOrganizatorzy swoich podopiecznych, członków i ich rodzin oraz przyjaciół zaprosili do świetlicy ROD „Siedmiodomki” użyczonej przez zarząd ogrodu. Prezeska Stowarzyszenia Marianna PrzewoĽnik przywitała gości, m.in. wicestarostę Karola Staronia, Wacławę Bąk, wiceprzewodniczącą RM Teresę Głębowską skarbniczkę powiatu i przedstawicieli organizacji współpracujących ze stowarzyszeniem i WTZ. I tu podopieczni WTZ oraz świetlicy środowiskowej na Niebrowie wystąpili z kolędami i recytacjami. Było jak każe obyczaj, dzielenie się opłatkiem i życzenia, a póĽniej wieczerza z tradycyjnymi potrawami. Gwarno ale ciepło i rodzinnie.

 

5 pażdziernika 2007 r, Rozśpiewana Jesień

5 pażdziernika 2007 r, Rozśpiewana JesieńPod takim hasłem w piątek 5 pażdziernika 2007 roku w sali widowiskowej kina „Włókniarz” odbył się II Ogólnopolski Przegląd Twórczości Muzycznej osób Niepełnosprawnych . Honorowy patronat nad imprezą objął starosta Piotr Kagankiewic. Na zorganizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przegląd muzyczny zjechało 17 zespołów. Udział wzięli uczestnicy WTZ z Końskich , Koluszek, Konstantynowa Łódzkiego, Lipin, Łasku, Łęczycy, Opoczna, Piotrkowa Tryb., Przysuchy, Sochaczewa, Urzecze, Wieruszowa, Zduńskiej Woli, Zgierza. Nasze miasto reprezentowali gospodarze czyli WTZ przy ul. Farbiarskiej, ŚDS z ul Szkolnej i WTZ przy Fundacji Społecznej „Razem” z ul. Polnej. Artyści śpiewali zespołowo, solo piosenki z list przebojów oraz melodie ludowe i biesiadne . Nie zabrakło też popisów tanecznych i sztuki cyrkowej .

Jury w składzie : Eligiusz Lasota , Ewa Adamska , Iwona Kamińska przyznało :

I nagrodę – WTZ z Końskich

II nagrodę – WTZ z Urzecza

III nagrodę – WTZ przy Fundacji Społecznej „Razem” z Tomaszowa Mazowieckiego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz statuetki wykonane w naszym Warsztacie.

12 września 2007r. SUKCES W ŁĘCZYCY

12 września 2007r. pojechaliśmy do Diabelskiego Grodu czyli Łęczycy . Tam właśnie Warsztat Terapii Zajęciowej Spółdzielni Inwalidów „Tęcza” . i Stowarzyszenie „Silni bo razem” zorganizowali po raz siódmy Przegląd Piosenki Wakacyjnej . U wrót grodu przywitał nas Diabeł Boruta . Cała impreza odbyła się na dziedzińcu łęczyckiego zamku . Niestety nie dopisała nam pogoda . Na zmianę wiało , świeciło słońce i padało. My pojechaliśmy tam liczną grupą : 3 wykonawców, 8 kibiców i 3 instruktorów . Renata Polus zaśpiewała piosenkę „Słowa” , Sławomir Klawinowski - „Sen się spełni”, a Daniel Zalewski „Knockin on heaven’s door” . Naszych solistów przygotowała instruktor Monika Będzińska . Bardzo fajnie i wesoło zaprezentowały się wszystkie zespoły , a kibice tańczyli i śpiewali wraz z występującymi . Podczas przerwy , gdy obradowało jury , wszystkich przybyłych na uroczystość poczęstowano kiełbaską z grilla i pysznym ciastem . Zespoły oceniano grupowo III miejsce zajął WTZ z Łęczycy , II miejsce – WTZ Końskie , a my , ku naszej wielkiej radości zajęliśmy I miejsce . Wszystkim uczestnikom Przeglądu wręczono nagrody . I we wspaniałych humorach rozjechaliśmy się do swoich miejscowości .